Sağlıklı Yaşam İçin Gençlik
6 Mayıs

Sağlıklı Yaşam İçin Gençlik

Sağlıklı yaşam için gençlik
Genç Birikim Derneği tarafından gerçekleşecek olan "Sağlıklı Yaşam İçin Gençlik" adlı projenin ilk ayağı İstanbul'da!

Projenin konusu: Gençlerin sağlık ve sağlıklı yaşamla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak, kanser ve bunun gibi gençlik sağlığını tehdit eden ve sağlıksız yaşam koşulları, bilinçsiz beslenme ve vücudunu tanımama nedeniyle ilerleyen hastalıkları, gençleri bilinçlendirerek ve akran bilgilendirmesi yoluyla önleyebilmektir. Bu gençlerin oyun yoluyla yaparak yaşayarak öğrenmeleri eğitim yöntemi ile sağlıklı gelecek için fiziksel aktivite, beslenme, vücut farkındalığı, sağlık hakları, kanser ve bunun gibi hayati risk taşıyan hastalıklar hakkında bilinçlerinin sağlanarak sosyal dahiliyetlerinin artırılmasıdır.

Eğitime kabul edilen katılımcılarımıza, bu proje kapsamınsa tasarlanmış olan; "BilgiDevasa", "BilgiŞifa" ve "GençMönü" isimli 3 oyunumuzu öğreteceğiz. Eğitim sonunda her katılımcı, eğitimde öğrenilen 3 oyunun sahibi olacak ve bu oyunları belirlenen süre içinde kendi belirledikleri 10 ayrı gruba oynatmaları istenecek. Uygulamalar sırasında çekilecek videolar proje ekibine gönderildiğinde, katılılımcılara "Katılım Belgeleri" gönderilecektir.

Eğitim sırasında öğretilecek oyunlar:
bilgidevasaSağlıklı bir yaşam için bedensel aktivitenin önemi vurgulanmak istenmiştir. Bedensel aktivite ile sağlıklı yaşamın yanı sıra bireyde, duygusal rahatlama, sosyalleşme ve bağımsızlık duygusu da gelişecektir.

bilgişifaKanser ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında doğru bilgi vermenin yanı sıra, kişinin kendisinin farkına varması ve sağlıklı kalması için farkındalık kazandırmak amaçlanmıştır.
gençmönüBeslenmenin sağlıkla yaşamla doğrudan ilişkisinin olduğu ve basit bilgilerle, 3 öğünde sağlıklı beslenmenin nasıl olacağı hakkında farkındalık sağlanmak istenmiştir.
Eğitimin yapılacağı yer: Aston Otel (Adres: Feridiye Caddesi no:26 Taksim - İstanbul)
Saat: 11.00 - 17.00 

Not: Eğitime katılım ücretsizdir.  Katılımcılar yol ücretleri karşılanmayacaktır. 
                    Son Başvuru Tarihi: 07.05.2015 
                           Saat: 20.00
                                                     Hemen Başvur!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir